martes, 21 de enero de 2014

ADIEU FUTRO ! ADIEU LAS PIELES!

Czas wyprzedaży już w połowie, wszystko o 50% tańsze. I dlatego też mój post "adieu futro", bo o tym właśnie chciałam dziś napisać - o futrach. Kocham modę, ale noszę syntetyczne, są tańsze, wychodzą coraz to nowe modele no i mam tą świadomość, że nie zabijam. Czy wiecie, że już w latach 50-tych XX wieku zaczęto produkować ekologiczne futerka?! Pierwsze futra produkowano z polimerów akrylowych i następnie je farbowano, by otrzymać fakturę prawdziwych. 
Jako że jest to materiał wielbiony szczególnie przez kobiety to jednak nie przez wszystkie! Pierwszą gwiazdą sprzeciwiającą się noszeniu odzieży ze skóry i sierści była Brigitte Bardot, broniła zaciekle małych fok. W roku 1980 powstała, większości na pewno znana, organizacja PETA, do której dołączyła ogromna ilość celebrytów takich jak :  Paul i Stella McCartney, Charlize Theron, Pamela Anderson czy nawet nasza Joanna Krupa. Wiele supermodelek wystąpiło w kontrowersyjnym plakacie "wolę chodzić naga niż w futrze" Jak i są sprzeciwnicy to i też zwolennicy noszenia futer, mowa tutaj o Annie Wintour czy Karlu Lagerfeld. 
Ja mimo, że kocham modę wolę szukać imitacji, w zgodzie z własnym sumieniem i ku uciesze portfela :) 

El tiempo de rebajas, ya todo el 50% mas barato! Y por eso hoy mi nota se llama "adieu las pieles" porque quiero escribir sobre las pieles. Adoro la moda, pero me pongo solamente los abrigos de piel sinteticos, son muchisimo mas baratos, hay millones de buenisimas imitaciones y tengo conciencia limpia - no mato. Sabias que primeras pieles empezaron producir en los ańos 50 del siglo XX? Estaban fabricandolos de polimerios de acrilio y luego los pintaban para que parezcan de verdad.
Como las pieles estan adoradas sobre todo por las mujeres pues hay que decir que no por todas! Primera estrella que estaba en contra fue Brigitte Bardot, defendia las focas pequeńas. En 1980 se formó una organizacion, conocida a todos supongo, se llama PETA. Participan alli un montón de estrellas, p.ej   Paul i Stella McCartney, Charlize Theron, Pamela Anderson o mi paisana Joanna Krupa. Muchas super modelos participaron en una campańa "prefiero andar desnuda que ponerma la piel del animal" 
Pero como sabemos si hay alguien en contra habra alguien a favor, en este caso son p.ej Anna Wintour y Karl Lagerfeld.
Yo aunque adoro la moda prefiero comprarme una imitacion de piel o pelo, Tengo la conciencia limpia y mi cuenta bancaria no sufre tanto :) 


futerko/piel ecologica #Victoria`s Secret  kapelusz/sombrero #EL CORTE INGLES

6 comentarios:

 1. NIE BÓJCIE SIĘ PISAĆ KOMENTARZY! ;)

  ResponderEliminar
 2. Hi Ines! Ja również w życiu nie założyłabym na siebie prawdziwego futra. Kiedy myślę o tym, że to kiedyś chodziło, biegało i sobie żyło to aż mnie ciary przez ciało przeszywają. Chociaż tak myślę, że pewnie sztucznego też bym nie włożyła bo poco pokazywać w ogóle, że się nosi jakiekolwiek... Ale kto co lubi. To moje zdanie :)
  Powodzenia w dalszym blogowaniu
  PS: Dałam już follow:) Follow back?

  ResponderEliminar
  Respuestas
  1. hey Viki! :) dzięki za dowiedzenie mojego bloga !! :) Jasne, że follow back :) !! Też Ci życzę powodzenia w blogowaniu! :))
   co do futerek , ja je po prostu kocham! Noszę tylko ekologiczne przede wszystkim przez moją miłość do zwierzaków. Jestem także weganką, traktuję to bardzo serio. Jednakże postanowiłam nie rezygnować z niczego co lubię, także chwała tym co wymyślili nakrycia syntetyczne ! No i jako, że mieszkam w ciepłym kraju- Hiszpanii, to nałożenie takiego futerka przypomina mi "jest zima" w mojej kochanej Polsce ! ;)

   pozdrawiam i mam nadzieję widzieć Cię tu częściej!

   Eliminar
 3. Ines, w tym futrze wyglądasz bosko! Uwielbiam odwiedzać Twój blog.

  ResponderEliminar

ZOSTAW PO SOBIE ŚLAD,KOMENTUJ :)

DEJA UNA HUELLA, DEJA UN COMENTARIO :)

LEAVE THE SIGN OF YOUR VISIT, COMMENT :)